Aizvadītas trases automodelisma 50 gadu jubilejas sacensības “Rīgas Motormuzeja kauss”

Aizvadītajā nedēļas nogalē no 25. līdz 27. janvārim Biķernieku kompleksajā sporta bāzē norisinājās Rīgas Motormuzeja atklātās trases automodelisma sacensības par godu trases automodelisma 50 gadu jubilejai Latvijā.

Sacensības norisinājās trijās automodeļu klasēs - Production 1/24, Eurosport 1/32 un Formula-1/32 un tajās piedalījās arī Rīgas Motormuzeja trases automodelisma pulciņa dalībnieki un pulciņa vadītājs Pēteris Dūnis. Kopumā sacensībās piedalījās 48 dalībnieki no 3 valstīm - Latvijas, Lietuvas un Ukrainas. Uz starta stājās vairāk kā 30 braucēji, kuru vecums bija no 8 līdz 18 gadi.

Trases automodelisma pirmssākumi atrodami 1968. gadā, kad sporta meistars un PSRS rekordists automodelismā Gunārs Dzenītis sāka būvēt pirmo trases automodeļu trasi Rīgas pilsētas jauno tehniķu stacijā Matīsa ielā 80. Trase ar 17,5 metru garu apli, trīs celiņiem un pāreju otrā līmenī toreiz bija arī pirmā trase visā Padomju Savienībā. Pie tam, materiālu iegādē palīdzību sniedza Rīgas eksperimentālā autobusu rūpnīca RAF.

1969. gada 11. janvārī norisinājās pirmās trases automodeļu sacensības, kurās uz starta izstādīja 27 automodeļus. Sacensībās piedalījās arī pirmie Lietuvas entuziasti no Viļņas DOSAAF automoto kluba. Sacensību norisi vēroja arī trases šefi:

rūpnīcas RAF direktors I. Pozņaks un RAF galvenā konstruktora vietnieks A. Bergs, kā arī PSRS auto sporta federācijas pārstāvis N. Turbabo. Secinājums pēc pirmajām sacensībām bija nepārprotams - bija veiksmīgi uzsākts jauns tehnisks sporta veids, kas aktuāls un populārs arī mūsdienās. 

 

Rezultātus no šīm sacensībām var aplūkot interneta vietnē www.hobijs.lv