PIEEJAMĪBA

Mūsu mērķis - jūsu labsajūta 

Rīgas Motormuzeja mērķis ir nodrošināt tā klientiem patīkamu un ērtu muzeja apmeklējumu jebkurā laikā. Mēs rūpējamies, lai muzeja ekspozīcija, pasākumi un citi muzeja piedāvātie pakalpojumi būtu ērti pieejami visiem muzeja apmeklētājiem.

Īstenojot muzeja rekonstrukcijas projektu, īpaša vērība ir pievērsta apmeklētāju fiziskās pieejamības aspektiem ēkas interjerā, kā arī satura interpretācijas dažādībai un pieejamībai visām mērķgrupām.

 

Autostāvvieta 

Apmeklētāju ērtībai pie Rīgas Motormuzeja iespējams novietot automobili plašā bezmaksas autostāvvietā. Invalīdiem paredzētās stāvvietas atzīmētas ar atbilstošu marķējumu.

 

Info centrs 

Rīgas Motormuzeja informācijas centrā apmeklētāji var iegādāties muzeja ieejas kartes, pasūtīt gida pakalpojumus, kā arī iegūt interesējošo informāciju par ekspozīciju, pasākumiem un muzeja pakalpojumiem. Informācijas centrā var saņemt muzeja navigācijas karti, kas tulkota angļu, krievu, vācu, lietuviešu un igauņu valodās. Informācijas centrs atrodas muzeja ieejas daļā, 1. stāvā.

 

Invalīdiem ar kustību traucējumiem 

Rīgas Motormuzejs ir ērti pieejams personām ar kustību traucējumiem. No autostāvvietas līdz muzeja ieejai cilvēki ratiņkrēslos var ērti nonākt, izmantojot lēzenu uzbrauktuvi. Muzejā ir automātiski darbināmas ieejas durvis, kā arī ēkā darbojas lifts, kas nodrošina ērtu pieeju visiem muzeja stāviem un ekspozīcijām. Pārvietošanās no pirmā uz otro stāvu iespējama, izmantojot cilvēkiem ratiņkrēslos piemērotu uzbrauktuvi.

 

Audio gids

Audio gids ietver interesantākos stāstus par muzeja seno spēkratu kolekcijām, būtiskiem autobūves vēstures notikumiem, kā arī informāciju par katru muzejā apskatāmo spēkratu. Jāuzsver, ka Motormuzeja audio gida risinājums piedāvā apmeklētājam brīvi veidot savu muzeja apskates maršrutu, piedāvājot atskaņot tikai tos spēkratu un kolekciju stāstus, kas atrodas netālu no apmeklētāja atrašanās vietas.

Audio gidu iespējams iegādāties muzeja informācijas centrā un tā cena ir 5.00 EUR. Audio gids pieejams latviešu, angļu un krievu valodās.

 

Labierīcības

Labierīcības atrodas muzeja ieejas daļā, 1. stāvā. Labierīcības ir paredzētas arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem, kā arī māmiņām ar maziem bērniem.

 

Ģērbtuve

Rīgas Motormuzeja ieejas daļā, 1. stāvā, atrodas ģērbtuve, kurā iespējams atstāt virsdrēbes. Jūsu ērtībai un drošībai ģērbtuvē atrodas slēdzami skapīši. Skapīša slēdzene atverama ar 1 EUR monētu.

 

Atpūtas zona bērniem

Atpūtas zona paredzēta kā mini muzeja apmeklējums apmeklētājiem ar maziem bērniem līdz 7 gadu vecumam. Bērnu atpūtas telpa ir izzinoša un izklaidējoša vide lai mācītos un atpūstos. Muzeja apmeklētājiem pieejams gan iekštelpu, gan āra bērnu laukums.

 

Informācijas pieejamība ekspozīcijā

Ekspozīcijas saturiskā informācija - teksti, video un audio, pieejami 3 valodās - latviešu, krievu, angļu. Ekspozīcijas digitālajos ekrānos visa informācija ir tulkota krievu, angļu, lietuviešu un igauņu valodās.